Perkütan Hidrotomi

Tedavi İçeriği ve Uygulama

Hidrotomi nedir, ne gibi durumlarda işe yarar,
İnsan bedeni kendini yenileme yeteneğine sahiptir. Hücre ya da doku yaşlanması karşımıza çıktığında çoğu zaman dolaşım yetersizliği sebebiyle yeterli malzemelerin dokuya ulaştırılamaması sonucu olduğunu görürüz. Kıkırdak dokularında da kan damarı bulunmaz.Kendini yenilemeye çalışan diz eklemi kıkırdağı bulabildiği yapı yanıbaşındaki kemik olduğu için kendini kireçle doldurmak zorunda kalır. Eğer ihtiyaç duyduğu malzemeleri ( mineraller, vitaminler amino asitler v.b. ) ulaştırabilirsek tekrar eski haline gelebilir. Bu bakış açısı ile yapılan denemelerde bulunan bu yöntemle eklem yapısına ve kıkırdağa zarar vermeden eklem çevresinde yapı taşlarının bulunmasını sağlamak için bir kese oluşturup doğru maddeleri doğru sırayla uygun teknikle kıkırdağa ulaştırmayı başarmıştır.

Yani;
doğru maddeler
doğru sırayla
doğru teknikle
doğru yere
doğru miktarda
doğru zaman aralıklarıyla
ulaştırılır. Ve mucizevi bir şekilde hastanın kireçlemesi geriler. Yeniden kıkırdak oluşur. Örneğin hastanın diz ağrıları ilk seanstan hemen sonra çok hafifler. Diz protezi ameliyatı gibi ağır bir riskten kurtulunmuş olur.
Benzer şekilde tüm bölgesel kas, kemik, kıkırdak, tendon harabiyetine bağlı durumlarda kullanılır.
Tüm omurga boyunca hem her omurun etrafındaki kıkırdak yıpranması ve buna bağlı kireçlenmede etkilidir.
Ayrıca bel ve boyun fıtıklarında da etkilidir. Bel ve boyun fıtıklarının asıl sebebi nedir. Her omurganın arasında bulunan, kıkırdak benzeri bir yapıdan oluşan ve omurgaya binen yükü amortisör gibi yumuşatarak dağıtmaya çalışan küçük yastıkçıklar bulunur. Bu yastıkçıklar gençken diri bir yeşil erik gibidir. Yaşlandıkça bu halini koruyamaz.Zamanla içindeki suyunu kaybetder buruşmuş pörsümüş şeftali gibi olur. Bu yüzden üzerine yük binince basınç altında şeklini koruyamaz ve aynı elinizdeki hamurun sıkıştırınca parmak aranızdan fışkırması gibi fıtklaşır. Yine bu yöntemle sadece birkaç hafta içinde eski diriliğine kavuşur ve fıtıklaşmanın tekrar olması önlenir. Hastanın bel ve boyun ağrıları geçer.

0 Yorum: “Tedavi İçeriği ve Uygulama”

Bir yorum yada yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

← Newer Post
Perkütan Hidrotomi